6 aranyszabály, amire ügyelnünk kell, ha a lakást dekoráljuk
A több kevesebb
Jól mutathat, ha számtalan gyertyatartót pakolunk az asztalra, ám ha minden bútort túldíszítünk, az könnyen túlterheli a szemlélőt. Ehelyett válasszuk ki a kedvenc darabjainkat és helyezzük őket tudatosan egy-egy kiemet pontjára a lakásnak, amelyet elegendő fény ér.
Természet
Téved, aki azt gondolja, nem számítanak a minket körülvevő anyagok. A lelkünk is fellélegzik, ha természetes, organikus fabútorok, szobanövények, virágok díszítik az otthonunkat.
A szín hangsúlyoz!
Valójában nem a bátorság jele, ha egy falat az egyébként fehér lakásban más színűre festünk. Ellenkezőleg: a világos és sötét kontrasztja jó stíluseszköz. Aki bizonytalan, először egy színes ágyneműt is a falra akaszthat, hogy megnézze, milyen hatást nyújt.
Ablakdekor
Egy függöny nélküli ablak hűvös hatást kelt, ám a roló, a zsalugáter vagy a sötétítő elemek sem teremtenek jobb atmoszférát. A nappali életterünkben ezért válasszunk ezekből élénkebb színeket, míg a hálószobában jók a sötétek is.
A fény ábécéje
Ha az egész lakás fényárban úszik, az gyakran feszélyező érzést kelt. Építsünk be gyengébb fényforrásokat is, hogy szükség szerint azokra tudjunk átkapcsolni. Általában a sárgás fényeket és a gyertyafényt találjuk a legnyugtatóbbnak.
Ne tegyük túl magasra a képeket!
Aki a képeket a plafon közelébe függeszti, olyan hatást ér el, mintha egy kiállítóteremben lenne. Ha azonban szemmagasságba kerülnek, az otthonsabb hatást kelt, és szívesebben is ülünk a közelükbe.
Galambos Dániel